Regionalny System Ostrzegania

Przypominamy o możliwości korzystania z bezpłatnej aplikacji Regionalny System Ostrzegania (RSO). Jeżeli chcesz mieć na swoim telefonie aktualne informacje o różnego rodzaju zagrożeniach ściągnij aplikację RSO. Jest to prosty w obsłudze i intuicyjny program, którego celem jest informowanie społeczeństwa o zagrożeniach m.in. meteorologicznych, hydrologicznych czy zdarzeniach drogowych w regionie.

logo aplikacji RSO
W aplikacji dostępne są także przydatne poradniki postępowania w sytuacjach kryzysowych (burze, wichury, powódź, upał, pożar, zatrucie czadem) oraz informacje dotyczące systemu alarmowania i ostrzegania.
Aplikacja RSO zawiera:
  • przegląd ostrzeżeń o sytuacjach nadzwyczajnych w całym kraju w następujących kategoriach:  meteorologiczne,   hydrologiczne, informacje drogowe, ogólne;
  • przegląd informacji o stanach wód na rzekach całej Polski, które przedstawione są w formie mapy;
  • dostęp do bazy wiedzy w postaci poradników postępowania w sytuacjach kryzysowych
Ostrzeżenia pochodzą z wojewódzkich centrów zarządzania kryzysowego, które otrzymują informacje o zagrożeniach m.in. od IMGW-PIB czy GDDKiA.
RSO jest aplikacją obsługiwaną przez najpopularniejsze systemy operacyjne urządzeń mobilnych, takie jak: Android, Apple-IOS, Windows Phone.

Aplikację RSO można pobrać bezpłatnie ze strony/sklepu, które są dedykowane odpowiedniemu systemowi operacyjnemu: