Wakacyjne kontrole autokarów

Rozpoczynający się okres wakacyjny to czas wzmożonych wyjazdów i wycieczek, szczególnie tych najmłodszych. Aby zapewnić bezpieczeństwo przewozów autokarowych, policja rozpoczyna kontrole stanu technicznego autokarów. W akcji uczestniczą również policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdwinie.

Podczas kontroli sprawdzany jest stan techniczny pojazdu, jego dokumentacja, jak również stan trzeźwości kierowcy i jego uprawnienia do prowadzenia przewozu. Istnieje możliwość bezpłatnego zgłoszenia kontroli autokaru, wiozącego dzieci jak i dorosłych na wypoczynek.

Można to zrobić osobiście w każdej jednostce Policji lub telefonicznie, dzwoniąc pod nr 997 lub 094-365-05-53. Najlepszym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu unikniemy potencjalnego oczekiwania związanego z wykonywaniem przez policjantów innych czynności służbowych.

Punkt kontroli autokarów wyjeżdżających znajduje się w Świdwinie przy Placu Sybiraków (Park Wodny Relaks).