Znoszenie obostrzeń - etap II

Od 4 maja nastąpi drugi etap znoszenia ograniczeń związanych z koronawirusem. Według zapowiedzi Prezesa Rady Ministrów tego dnia nastąpi:

Otwarcie centrów handlowych – od 4 maja

• W galeriach handlowych obowiązywać będzie ścisły reżim sanitarny.
  • Jedna osoba przypadać będzie na 15m2 powierzchni sklepowej (z wyłączeniem korytarzy).
  • W centrach handlowych nadal zamknięta będzie przestrzeń rekreacyjna oraz strefy, w których spożywa się posiłki na miejscu.

Otwarcie hoteli i obiektów z miejscami noclegowymi – od 4 maja

• Ograniczona pozostanie działalność restauracji hotelowych oraz przestrzeni rekreacyjnej (siłownie, sale pobytu, baseny).

Uruchomienie rehabilitacji – od 4 maja

• Przywrócone zostaną świadczenia opieki zdrowotnej dotyczące rehabilitacji leczniczej.
  • Rozwiązanie to nie będzie dotyczyć salonów masażu.

Otwarcie bibliotek, muzeów i galerii sztuki – od 4 maja

• Decyzja o otwarciu danej placówki należeć będzie do organu prowadzącego po konsultacji z sanepidem.

Umożliwienie działalności żłobków i przedszkoli w reżimie sanitarnym – od 6 maja

• Opieka zostanie zorganizowana dla dzieci pracujących rodziców.
  • Decyzję o otwarciu danej placówki podejmie organ prowadzący po uwzględnieniu m.in. wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego.