Znoszenie ograniczeń - etap IV

Przed nami czwarty etap znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19. Od 30 maja nie musimy zasłaniać nosa i ust w otwartej przestrzeni – ale tylko pod warunkiem, że możemy zachować 2 metry odstępu od innych. Maseczki będą jednak konieczne w niektórych przestrzeniach zamkniętych, m.in. w sklepach, kościołach, autobusach czy tramwajach. Oprócz tego – otwieramy kina, teatry, siłownie i salony masażu, ale w ścisłym reżimie sanitarnym. Umożliwiamy także organizację wesel do 150 osób. Mimo że odchodzimy od wielu obostrzeń, jedna zasada pozostanie aktualna nadal. Wciąż będziemy musieli zachować szczególną ostrożność w kontaktach z innymi.

• brak konieczności zasłaniania twarzy maseczką na wolnym powietrzu (konieczność zachowania odstępu 2 metrów - wciąż obowiązuje),
  • obowiązek zasłaniania twarzy w środkach komunikacji i zamkniętych pomieszczeniach - obowiązuje,
  • brak limitu osób w sklepach, kościołach, podczas obrzędów pogrzebowych, punktach gastronomicznych,
  • zgromadzenia na powietrzu i koncerty plenerowe - do 150 osób,
  • wesela - do 150 osób,
  • otwarcie kin, teatrów, baletów, oper, basenów, siłowni, klubów fitness, sal zabaw, parków rozrywki, plenerowych placów zabaw i siłowni,
  • możliwość organizacji kongresów, wystaw, targów.