Akcja "Znicz" i apel świdwińskiej policji

Zbliżający się dzień Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego, angażuje nas do wielu zajęć porządkowych na grobach naszych bliskich. Pamiętajmy, że w tym okresie jest większe natężenie ruchu w komunikacji publicznej, na cmentarzach i ulicach. Wprowadzane są zmiany w organizacji ruchu, pojawiają się nowe znaki drogowe i kłopoty z zaparkowaniem pojazdu. Okoliczność skupienia naszej uwagi na zakupie zniczy czy sprzątaniu cmentarzy, jest wykorzystywana przez złodziei, liczących na łatwy zysk.

Aby nie stać się ofiarą przestępstwa przedstawiamy kilka rad, które pozwolą Państwu spokojnie spędzić ten wyjątkowy czas:

• jeżeli na cmentarz wybieramy się własnym środkiem lokomocji, należy go dokładnie zamknąć i nie pozostawiać wartościowych rzeczy w widocznym miejscu,
  • udając się na cmentarz powinniśmy mieć przy sobie tylko niezbędną ilość pieniędzy, rzeczy wartościowe pozostawmy w domu,
  • korzystając ze środków komunikacji publicznej, posiadane przez nas dokumenty i pieniądze, najlepiej schować w wewnętrznych kieszeniach ubrania czy torby,
  • torebki, saszetki czy inne wartościowe rzeczy, trzymamy zawsze blisko siebie, nie pozostawiamy ich na ławkach, pomnikach czy innych miejscach,

Pamiętajmy również o elementach odblaskowych, które gwarantują nam, że jesteśmy widoczni dla zmotoryzowanych. Poza obszarem zabudowanym po zmroku pieszych obowiązuje noszenie odblasków. Policjanci radzą aby w nadchodzących dniach piesi zakładali elementy odblaskowe zawsze, nawet wtedy gdy nie planują odległych wędrówek.

Źródło: swidwin.policja.gov.pl