Informator z pomocą dla bezdomnych - 2016/2017

Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki w Szczecinie jak co roku wydał "Informator o placówkach świadczących pomoc osobom bezdomnym w okresie zimy". Zawarte są w nich informacje o udzielanej pomocy we wszystkich powiatach i miastach na prawach powiatu. Informator przeznaczony jest dla osób bezdomnych, funkcjonariuszy policji, pracowników pomocy społecznej, strażników gminnych, straży pożarnej, organizacji pozarządowych oraz dla ludzi chcących udzielić pomocy osobom bezdomnym.

W powiecie świdwińskim pomocy udzielają gminne ośrodki pomocy społecznej. Miejsca dla kobiet, matek z dziećmi i mężczyzn przewidziano w Hostelu Re-Entry Chrześcijańskiej Misji Społecznej "Teen Challgenge" - miejsca dla 13 osób. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Świdwinie przygotował pomieszczenia dla 16 osób bezdomnych przy ulicy Poznańskiej 4A i Szczecińskiej 129.

BEZPŁATNA INFOLINIA:

800 170 010 - stacjonarny,
696 031 168 - z telefonów stacjonarnych.

Szczegółowe informacje zawarte zostały w informatorze, którego mogą Państwo pobrać poniżej.

Informator o placówkach świadczących pomoc osobom bezdomnym w okresie zimy (PDF)