Informator statystyczny ochrony zdrowia województwa zachodniopomorskiego za 2014 rok

Category: Ogólne
Downloaded: 171

Informator statystyczny. ochrony zdrowia województwa zachodniopomorskiego za 2014 rok. Jest on kontynuacją poprzednich wydań, zawiera zestaw informacji za rok 2014 na temat sytuacji demograficznej i zdrowotnej w województwie, personelu medycznego, ambulatoryjnej i stacjonarnej opieki zdrowotnej, a także pomocy doraźnej, krwiodawstwa i aptek. Wzorem lat ubiegłych informacje zamieszczone w publikacji prezentowane są w układzie działowym zawierającym część tabelaryczną i krótki komentarz analityczny. Opracowanie uzupełniono licznymi wykresami oraz zestawem podstawowych definicji. Prezentowane dane pochodzą ze sprawozdawczości resortowej Ministerstwa Zdrowia, danych statystycznych Głównego Urzędu Statystycznego, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Stacji Pogotowia Ratunkowego oraz Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Dane obejmują również jednostki ochrony zdrowia podległe Ministerstwu Obrony Narodowej.