A- A A+

logo pl

Rozwój Powiatu Świdwińskiego

Warto przeczytać

Nieodpłatna Pomoc Prawna

NPP1

Pomoc Ukrainie

 

 

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg

Rozlicz Pit w powiecie świdwińskim

Kalendarz Wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Biuletyn Informacji Publicznej

bip1

Regionalny System Ostrzegania

g418

Zachodniopomorskie. 30 lat Samorządności i Przemian

NFOŚiGW

Regulamin udostępniania miejsca na stronie

regulamin

Powiatowy Portal Mapowy

g3518

Sesje Rady Powiatu

Uwaga

Folder doesn't exist or doesn't contain any images

„Utworzenie i uzbrojenie Strefy Aktywności Biznesowej” (SAB).

logotypy strefa

3 sierpnia 2017 roku w Starostwie Powiatowym w Drawsku Pomorskim beneficjenci projektów priorytetowych zawartych w Kontrakcie Samorządowym Strefa Centralna podpisali umowy o dofinansowanie.
W ramach Kontraktu Powiat Świdwiński zrealizuje aż 4 projekty o łącznej wartości niemal 13 milionów złotych. Realizacja przedsięwzięć w kolejnych latach przyniesie długofalowe efekty w postaci rozwoju gospodarczego i społecznego powiatu oraz poprawy jakości życia jego mieszkańców.
Pierwszym z projektów jest „Utworzenie i uzbrojenie strefy aktywności biznesowej”. Inwestycja będzie realizowana w ramach Regionalnego Programu Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020, Oś I Gospodarka, innowacje, nowoczesne technologie, Działanie 1.13 Tworzenie i rozbudowa infrastruktury na rzecz rozwoju gospodarczego w ramach Kontraktów Samorządowych. Zakres rzeczowy przedsięwzięcia obejmuje utworzenie strefy aktywności biznesowej w Powiecie Świdwińskim pod potrzeby inwestorów. Na obszarze około 3,5 ha zostanie wydzielonych 6 działek inwestycyjnych o różnej powierzchni. Położonych po obu stronach drogi wewnętrznej. Każda z działek zostanie uzbrojona w media – sieć wodociągowa i kanalizacyjna.
Przygotowywany teren inwestycyjny znajduje się w bardzo dogodnym położeniu – w granicach administracyjnych miasta Świdwin, przy ul. Spółdzielczej będącej drogą powiatową 1074Z. W odległości 700 metrów droga powiatowa łączy się z drogą wojewódzką nr 162 Kołobrzeg-Drawsko Pomorskie. Strefa oddalona będzie zaledwie 1 km od stacji benzynowej i 2 km od stacji kolejowej.
Celem przedsięwzięcia jest wzmocnienie potencjału gospodarczego poprzez przygotowanie nowych stref inwestowania obejmujących infrastrukturę techniczną w bezpośrednim powiązaniu z potrzebami przedsiębiorców. Utworzenie strefy inwestycyjnej w powiecie świdwińskim zapewni zmniejszenie poziomu bezrobocia poprzez utworzenie nowych miejsc pracy, będzie mieć pozytywny wpływ na rozwój i wizerunek nie tylko powiatu, ale również województwa zachodniopomorskiego.
Strefa zostanie oddana do użytku w I kwartale 2020 roku. Wartość całkowita inwestycji wynosi 3 246 989, 85 zł, dotacja pozyskana na ten cel to 2 210 410,80 zł.

Strefa art 1

***************************

Trwają działania zmierzające do utworzenia na terenie powiatu strefy aktywności biznesowej. Obecnie trwają prace projektowe, a już wkrótce ruszą roboty budowlane. Inwestycja jest złożona i wymaga wielu uzgodnień, w związku z tym została podzielona na dwa etapy:
I – obejmuje prace dotyczące obszaru Strefy aktywności biznesowej, czyli działki przy ul. Spółdzielczej. W toku są prace związane z opracowaniem ostatecznej wersji projektu budowlanego.
II – obejmuje prace dotyczące budowy sieci kanalizacyjnej od strefy do wskazanego przez Zakład Usług Komunalnych w Świdwinie miejsca przyłączenia do sieci miejskiej. To ponad kilometrowy odcinek biegnący przy ul. Spółdzielczej w kierunku centrum miasta Świdwin.
Prace budowlane rozpoczną się opracowaniu dokumentacji technicznej i uzyskaniu stosownych pozwoleń.

Strefa art 2

*******************

Rozpoczęły się prace budowlane w obszarze strefy. Pierwszy etap prac obejmuje roboty ziemne związane z wykonaniem kanalizacji sanitarnej i wodociągu z przyłączami. Każda z 6 działek inwestycyjnych zostanie uzbrojona w instalację kanalizacyjną i wodociągową. W dalszej kolejności zostanie wykonana instalacja elektryczna dla oświetlenia drogi wewnętrznej oraz utwardzenie drogi wewnętrznej (jezdna wraz z chodnikiem).

Strefa art 3 1

Strefa art 3 2

Strefa art 3 3

Strefa art 3 4

Strefa art 3 5

Strefa art 3 6

Strefa art 3 7

 

 

 

strefa

Powiat Świdwiński jako jeden z nielicznych powiatów w kraju podjął się wykonania przedsięwzięcia pod nazwą „Utworzenie i uzbrojenie Strefy Aktywności Biznesowej” (SAB). Inwestycja jest realizowana dzięki dotacji uzyskanej z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020, Oś I Gospodarka, innowacje, nowoczesne technologie, Działanie 1.13  Tworzenie i rozbudowa infrastruktury na rzecz rozwoju gospodarczego w ramach Kontraktów Samorządowych, na podstawie umowy nr RPZP.01.13.00-32-0010/17-00. Całkowita wartość przedsięwzięcia wynosi 3 246 989,85 zł, w tym dofinansowanie 2 210 410,80 zł. Dzięki finansowaniu ze środków unijnych na obszarze 3,63 ha wydzielono 6 działek inwestycyjnych o różnej powierzchni (od 0,3 ha do 0,63 ha) oraz drogę wewnętrzną. Każda z działek została uzbrojona w media – sieć wodną i kanalizacyjną. Istnieje możliwość przyłącza do sieci energetycznej. Powiat świdwiński zapewnił właściwy dostęp do Strefy komunikując ją z układem drogowym. Położenie SAB jest jednym z jej atutów. Teren inwestycyjny leży w granicach administracyjnych miasta Świdwin, przy ul. Spółdzielczej będącej drogą powiatową 1074Z.

 Odległość: od drogi wojewódzkiej 162 Kołobrzeg-Drawsko Pomorskie – 0,7 km, od drogi krajowej S6 – 42 km, od Szczecina – 115 km, od Berlina 235 km. Zaledwie 0,7 km od Strefy znajduje się stacja benzynowa, 2 km stacja kolejowa. Obszar został włączony do projektu Polska Strefa Inwestycji i objęty preferencjami fiskalnymi.

Celem przedsięwzięcia jest wzmocnienie potencjału gospodarczego poprzez przygotowanie nowych stref inwestowania obejmujących infrastrukturę techniczną w bezpośrednim powiązaniu z potrzebami przedsiębiorców.

Zainteresowanych rozpoczęciem inwestycji w SAB zapraszamy do biura projektu:

Starostwo Powiatowe w Świdwinie, ul. Mieszka I 16, 78-300 Świdwin, pok. 30, 31 tel. 943650306/943650313, e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Charakterystyka działek SAB

Strefa Aktywności Biznesowej zał.1

Strefa Aktywności Biznesowej zał.2

Strefa Aktywności Biznesowej zał. 3